نانو نقره کلوئید در درمان زخم

نانو نقره کلوئیدی

فهرست مطلب

نانو نقره کلوئید در درمان زخم

 • نقره کلوئید محصولی است که به صورت تجاری به فروش می رسد و شامل ذره های میکروسکوپی از نقره خالص است، معمولاً ذره ها در آب یا مایع دیگری معلق می شوند. این فرم برای استفاده خوراکی به بازار عرضه می شود.
 • نقره کلویید غالباً به عنوان یک ماده ضد باکتری و پانسمان موضعی زخم معرفی می شود. برخی از افراد ادعا می کنند که نقره کلویید می تواند سرماخوردگی را سریعتر بخشد ، بدن را بهتر بهبود بخشد و حتی سرطان یا HIV را درمان کند.

اما آیا واقعا نقره کلوئیدی سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند؟ آیا در واقع برای استفاده روزمره بی خطر است؟ اگر می خواهید از نقره کلوئیدی استفاده کنید ، با ما همراه باشید

آیا نانو نقره کلوئید بی خطر است؟

نانو نقره کلویید یک محصول محبوب در محافل سلامت جامع است اما در سال 1999 منبع معتبر (و دوباره 10 سال بعد) ، سازمان غذا و دارو (FDA) با انتشار بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد یک مزیت بهداشتی برای نقره کلوئیدی وجود دارد. بلکه شواهدی از برخی خطرات مرتبط با استفاده از نقره کلوئیدی وجود دارد، موسسه ملی بهداشت (NIH) هشدار می دهد موضوع معتبر این است که افرادی که نقره کلوئیدی مصرف می کنند در واقع سلامت طولانی مدت خود را برای محصولی که ایمنی را بهبود نمی بخشد یا باعث بهبودی نمی شود به خطر می اندازند، آزمایشات بالینی در مورد استفاده از نقره کلوئیدی خوراکی و همچنین استفاده از نانوذرات نقره با بار منفی برای استفاده موضعی بر روی زخم ها ادامه دارد.

خطرات و عوارض نقره کلوئیدی خوراکی

استفاده از نقره گرفته شده توسط دهان را نمی توان توصیه کرد. با گذشت زمان ، نقره کلوئیدی می تواند در بافت های بدن شما جمع شده و به غشای مخاطی و پوست شما ظاهری مایل به خاکستری بدهد. این علامت یک بیماری به نام آرگیریا است.
Agyria قابل برگشت نیست. Argyria به خودی خود خطرناک نیست و به عنوان “بیماری خوش خیم پزشکی” تعریف می شود، البته ، هر تغییر رنگ پوست دقیقاً یک عارضه جانبی خوشایند نیست.

نقره کلوئیدی همچنین در جذب بدن شما اختلال ایجاد می کند منبع مطمئن داروهای خاص این موارد شامل آنتی بیوتیک و داروهای کم کاری تیرویید مانند لووتیروکسین است.

اگر برای عفونت باکتریایی آنتی بیوتیک تجویز کرده اید ، مصرف نقره کلوئیدی ممکن است از اثربخشی آن نسخه جلوگیری کند. این بدان معناست که مصرف نقره در حقیقت باعث می شود شما مدت طولانی تری احساس بیماری کنید.

پرستاران و زنان بارداری که نقره کلوئیدی را به عنوان جایگزینی برای برخی داروهای سرماخوردگی و آنفلوانزا استفاده می کنند باید به خاطر داشته باشند که هیچ آزمایشی تاکنون ثابت نکرده است که نقره کلوئیدی برای یک نوزاد در حال رشد بی خطر باشد. وقتی موارد ایمنی ثابت نشوند ، نمی توان آنها را برای استفاده توصیه کرد. مزایای سلامتی نقره موضعی

استفاده از پمادهای حاوی نقره روی پوست فوایدی داشته است. ادعاهای بهداشتی نقره موضعی شامل موارد زیر است:
 • خواص ضد میکروبی
 • کمک به بهبود زخم های پوستی
 • درمان احتمالی آکنه
 • کمک به درمان ملتحمه در نوزادان
 • محصولات نقره کلوئیدی موضعی ادعا می کنند که ضد میکروبی بوده و عامل مبارزه با میکروب هستند. حداقل یک مطالعه بالینی نشان می دهد که این ادعا می تواند سوال برانگیز باشد. مطالعات دیگر نشان می دهد که وقتی نانو ذرات نقره در پانسمان و زخم ها قرار می گیرند ، نویدبخش است.
 • همچنین ادعا می کنند که باعث بهبودی زخم های پوستی می شود. طبق یک مطالعه 2007 معتبر ، پانسمان های زخم حاوی نقره مسد مقاوم تری در برابر عفونت نسبت به سایر محصولات ادعاهای مشابه است.
 • منبع NIHTrusted همچنین از این ایده که نقره کلوئیدی می تواند یک پماد موضعی بسیار قوی بر روی زخم باشد ، پشتیبانی می کند.
 • نقره کلوئیدی ماده ای است که در برخی از درمان های آکنه و مواد آرایشی است همچنین گاهی اوقات در فرمول قطره چشم برای جلوگیری از ورم ملتحمه در نوزادان استفاده می شود.
 • تا زمانی که نقره کلوئیدی به صورت موضعی و در مقادیر کم استفاده شود ، خطر زیادی برای آرگیریا ندارد.

عوارض و دوزهای نقره کلوئیدی چیست؟

 • انجمن حفاظت از محیط زیست (EPA) تخمین می زند که بیشتر افراد قبلاً هر روز در محیط خود در معرض نقره قرار دارند.
 • نقره یک ویتامین یا ماده معدنی نیست که به طور طبیعی در بدن وجود داشته باشد. نیازی نیست مطمئن شوید که دوز نقره کافی دریافت می کنید یا برای جبران نکردن در معرض آن کاری انجام می دهید.
 • نمودار مرجع دوز ایجاد شده توسط EPA نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض نقره روزانه – موضعی ، خوراکی یا محیطی – نباید از 5 میکروگرم در هر کیلوگرم وزن شما بیشتر شود.
 • شایع ترین شکل تجاری نقره کلوئیدی به عنوان تنتور مایع است. بیشتر فروشگاه های مواد غذایی سالم آن را مصرف نی کنند و به فروش می رسانند. همچنین می توان آن را به صورت پودر خریداری کرد تا روی پوست مصرف شود. حتی برخی از افراد با استفاده از دستگاه مخصوص نقره کلوئیدی خود را در خانه می سازند.

شرکت هایی که ادعا می کنند نقره کلوئیدی یک درمان معجزه آسا برای بیماری هایی مانند سرطان و HIV است بدون هیچ گونه اثبات بالینی این کار را انجام می دهند بسیاری از گزینه های ایمن دیگر برای سالم ماندن ، پیشگیری از بیماری و بهتر شدن از بیماری وجود دارد.
اگر تصمیم گرفتید که می خواهید نقره کلوئیدی را امتحان کنید ، بررسی کنید که با هیچ نسخه ای که مصرف می کنید تعامل نداشته باشد. با راهنمایی های یک متخصص مراقبت های بهداشتی استفاده موضعی را در نظر بگیرید. هرگز از توصیه های دوز ارائه شده توسط EPA فراتر نروید.

اگر در هر نقطه ای عوارض جانبی مانند حالت تهوع یا تغییر رنگ پوست مشاهده کردید ، بلافاصله استفاده از نقره کلوئیدی را متوقف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *